Fashion Event Dotek patří k jedněm z nejmladších projektů předmětu PRON, na jehož realizaci se studenti FMK UTB ve Zlíně podílejí. Byl založen v akademickém roce 2012/ 2013. Jedná se o charitativní akci spojenou s galavečerem, jehož hlavní náplní je módní přehlídka spojená s dražbou předváděných modelů, které vyšly z dílny návrhářů (studentů) ateliéru Design oděvu FMK UTB ve Zlíně. Výtěžek z této charitativní akce představuje finanční podporu pro neziskovou organizaci DOTEK, o.p.s. – Centrum zdravotní a sociální pomoci ve Vizovicích, jejímž posláním je poskytovat pomoc seniorům a lidem s Alzheimerovou chorobou. Ústřední téma, pod kterým akce probíhá, se každoročně mění podle návrhu studentů. Samotné tematické zaměření provází celý projekt i následný galavečer s dražbou, jehož hosty jsou významné osobnosti Zlínského kraje, ať již se jedná o zástupce ZK či akademické obce, ale jsou zde také představitelé z řad podnikatelů a v neposlední řadě i sami studenti.

Datum konání

25. 3. 2017

Místo konání

Káznice, Brno

Hlavní manažeři

Martin Beneš a Tereza Bolfová
e-mail: martinbenes88@gmail.com  terezbolfova@gmail.cz
Tým

Realizace

 

FASHION SHOW DOTEK – pomocná ruka v podobě mladé zlínské módy.
Módní event Dotek se uskuteční 18. února 2015 v době jarních fashion weeků. Návštěvníkům nabídne v unikátní atmosféře zlínské architektury čtyři nové designérské kolekce, které jsou prací studentů designu oděvu UTB ve Zlíně. V neposlední řadě chystáme i dražbu speciálně vzniklé kolekce. Výtěžek z akce každoročně putuje do Centra zdravotní a sociální Dotek ve Vizovicích, organizace poskytující pomoc seniorům a lidem s Alzheimerovou chorobou.
Dotek má za sebou již dva ročníky. Letošní rok si klade za cíl vytvořit kvalitní a konkurencischopnou platformu pro mladé návrháře, prostor pro jejich tvorbu a nadšení pro věc. Co jiného, než mladá móda bude v následujících letech ovlivňovat módní průmysl. A my chceme být u toho.
Během večera budou na profesionální úrovni odprezentovány čtyři nové studentské kolekce s/s 2015 a f/w 2015. Pátá, nositelná kolekce doplněná o autorské šperky, vytvořená designéry speciálně pro tento večer bude vydražena a výtěžek pomůže lidem v Pečovatelství a ošetřovatelství Dotek ve Vizovicích.
Zažijte společně s námi nezapomenutelnou atmosféru baťovských prostorů. Podívejte se na nové trendy od perspektivních fashion designérů. Pomozte lidem, kteří to potřebují.

 

Podívejte se na VIDEO z ročníku 2014/2015.