Spousta radosti, nadšení, lásky ke zvířatům, ale i snahy o zajištění co nejlepších životních podmínek těch čtyřnohých přátel člověka, kteří na svoje životní štěstí ještě stále čekají. Přesně to spojuje všechny členy i věrné příznivce projektu Němá tvář.

Svým vznikem v roce 2007 jde o jeden z nejstarších projektů v portfoliu předmětu PRON, organizovaný pod hlavičkou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za podpory Magistrátu města Zlína. Právě studenti FMK UTB jsou ti, kteří za celým projektem stojí, a díky kterým získal útulek Zlín – Vršava v posledních letech nebývalé množství pozornosti a zájmu ze strany milovníků zvířat, médií, známých osobností, především pak ale těch, kteří mohou opuštěným chlupáčům pomoci nejvíce – široké veřejnosti ze Zlína i okolí.

Členové projektu jsou zapálení a nadšení lidé, kterým bije srdce nejen pro vršavský útulek, ale pro všechna zvířata kolem nás. Svými akcemi, které každý rok obměňují a dávají jim jiný, stále originálnější a zvučnější ráz, se snaží šířit povědomí o útulku. Spojují tak prvky event marketingu, cíleného PR, propagační činnosti a audiovizuální tvorby a snaží se tak dosáhnout svého cíle – aby co možná nejvíc nejen psích, ale i kočičích duší nalezlo co nejrychleji nový domov.

Datum konání

7.12. 2016

Místo konání

Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava

Hlavní manažeři

Lucie Jurčová
e-mail: jurcova.luc@seznam.cz
Tým

Realizace

 

V roce 2016 projekt spojil útulky napříč celou Českou republikou v jedinečné akci s názvem „Týden Němé tváře“ – zástupci i návštěvníci partnerských útulků celý jeden týden v dubnu venčili a navštěvovali pejsky i kočičky a své návštěvy, venčení nebo i nové členy rodin dokumentovali a sdíleli na sociálních sítích Facebook a Instagram. Vůbec poprvé tak došlo ke spojení několika útulků a především jednoho cíle – vyměnit televizi a internet alespoň jednou dobrý skutek a potěšit mnohdy zjizvenou psí duši. Projekt svou záštitou podpořily i známé osobnosti – např. zpěvačka a moderátorka Marta Kubišová či herečka Michaela Doubravová – Tomešová.

I pro nadcházející akademický rok chystá 20 členů týmu Němé tváře tradiční eventy, jako společné útulkové venčení, Vánoce v útulku, nebo Útulkové jaro. Chybět ale nebude ani spousta novinek a speciálních akcí!